Насіння томатів для теплиць

На ринку України існує високий попит на овочі, особливо на томати. Це обумовлено не тільки відмінним смаком та соковитою м’якоттю, але й можливістю вирощувати рослину двома способами. Один із них – це теплиці. Вони являють собою плівкові конструкції, в які проникає повітря (через вентиляцію) і сонячне світло.

Температура всередині підтримується завжди на одному рівні, що забезпечує необхідні умови для розвитку рослин та дозрівання плодів. Проте, для отримання багатого врожаю потрібно підібрати найкраще насіння томатів для теплиць. Професійний посівний матеріал для парників та інших конструкцій закритого ґрунту знайдете на сайті Libra Seeds. Пропонуємо найкращі тепличні гібриди за доступною ціною.

Чому варто вибрати для вирощування помідори для теплиць?

Закриті тепличні простори – це споруди, в яких створюється оптимальний мікроклімат для розвитку гібридів. Тут швидше прогрівається земля, а температурний режим підтримується одному рівні (відсутні перепади температур). З цієї причини тут активно вирощують насіння овочів, у тому числі томатів. Крім цього, можна назвати кілька додаткових факторів на користь теплиць:

  • мінімальні ризики появи хвороб на томатах (у тому числі фітофторозу);
  • можливість одержання раннього врожаю;
  • висока якість плодів та розсади.

Вибираючи помідори для теплиці, можна розраховувати на більший обсяг врожаю, ніж у разі зростання рослин у відкритому ґрунті. Це забезпечується плодоношенням незалежно від погодних умов. Важливою особливістю є універсальність методу. Теплиця підходить як для ровзитку повноцінних рослин, так і для розсади томатів.

Насіння помідор для теплиці: рекомендовані гібриди

Підібрати найкращі тепличні гібриди томатів для парників, теплиць та інших тепличних конструкцій можна в каталозі Лібра Сідс. Виробник пропонує купити насіння томатів для теплиць оптом та гарантує високі показники схожості та врожайності. У продажі знайдете кілька популярних видів томатів:

  • Села F1. Має високу стійкість до хвороб. Напівдетермінантний тепличний тип, який належить до групи надранніх рослин.
  • Лагранж F1. Ультраранній гібрид томату, стійкий до хвороб. Тип індетермінантний. Дає м’ясисті та великі плоди.
  • Сім-Сім F1. Томати для парника, що відрізняються ультраранніми термінами дозрівання. Вегетація триває від 60 до 65 днів. Гібрид стійкий до хвороб, а плоди мають округлу форму.

У каталозі знайдете посівний матеріал низькорослих та високорослих томатів. У другому випадку кущ досягає заввишки 2 і більше метрів.

В чому переваги використання насіння томатів для закритого ґрунту від Libra Seeds?

Гібриди, розроблені в Libra Seeds, вирізняються високою якістю. Це професійне насіння помідорів, яке є стійким до несприятливих зовнішніх факторів, дає рівномірні сходи і активно проростає в різних видах ґрунту. На томатах, вирощених із посівного матеріалу, формуються соковиті та смачні плоди різних розмірів. Такі показники є результатом роботи досвідчених експертів компанії.

Вони використовують технології, які роблять професійне насіння томатів для теплиць високоврожайним та стійким. Завдяки цьому можете сміливо закуповувати продукцію оптом. У разі потреби співробітники готові допомогти з вибором томатів та проконсультувати щодо продукції.

Як підібрати насіння томатів для парника?

Всі види гібридів, представлені у продажу, мають стійкість та високу енергію зростання. Проте, між ними є декілька відмінностей. Щоб визначити, які тепличні помідори вирощувати на конкретній ділянці, варто визначитися з кількома критеріями. Серед них:

  • термін дозрівання томатів (пізні, ранні, середньостиглі);
  • характеристики та зовнішній вигляд плодів (форма, смак, колір, шкірка);
  • призначення ( для свіжого вживання чи консервації).

Важливо враховувати тип куща. Тепличні томати поділяються на два види: індетермінантні та детермінантні рослини. Друга група – це низькорослі культури.

Особливості підготовки теплиці до посадки насіння

Наявність конструкції – це лише половина справи на шляху до вирощування соковитого та смачного врожаю. Потрібно ще й подбати про створення оптимальних умов.

Підготовка ґрунту

Томати для теплиць добре ростуть на субстраті, що складається з кількох компонентів. Основою є городній або дерновий ґрунт. Доповнюють його промитим піском, торфом, доломітовим борошном та перегноєм. Компоненти забезпечують необхідні умови для вирощування насіння та саджанців.

Вимоги до освітлення

Одним із ключових факторів отримання багатого врожаю є достатня кількість освітлення. У період коротких світлових днів потрібно щонайменше 8-10 годин надходження світла. В інший сезон – достатньо 12-15 годин на добу.

Контроль температури та вологості

Вибираючи насіння помідорів для теплиць, важливо контролювати показники вологи та тепла. Нормальний розвиток культур забезпечується при температурі від 23 до 25 градусів у денний час. У нічний період показники необхідно підтримувати на рівні не нижче 16-18 градусів.

Як правильно посіяти насіння тепличних помідорів?

Якщо вирощування в теплиці здійснюється для отримання розсади, тоді сіяти необхідно за 46-66 діб до моменту висадки томатів на грядки. Для сівби підходять касети, контейнери, стаканчики та інші ємності. 

У разі посадки в ґрунт, потрібно дотримуватися відстані між рядами томатів не менше 50 см, а в лунку поміщати кілька насінин (3-4 одиниці). Насіння зверху покривається пухким ґрунтом, який був викопаний з лунок. Верхній шар ґрунту зволожується за допомогою пульверизатора.

Томати для теплиці: особливості вирощування та догляду

Наступним після посадки є етап проростання. Коли в теплиці з’являється розсада (перші кілька міцних листів) здійснюється пікірування. Ще однією необхідною процедурою для плівкових помідорів є пасинкування. Суть полягає в обрізанні нижнього листя та зайвих пагонів, які призводять до появи надмірної густоти.

Обираючи томати для теплиць, не забувайте також про внесення добрив у ґрунт. Якщо помітні ознаки дефіциту елементів, слід використовувати речовини, що містять азот, або інші препарати. Крім своєчасного підживлення, важливо регулярно поливати томати.

Як купити насіння помідорів для теплиць?

Замовити професійний посівний матеріал тепличних помідорів можна на сайті виробника Libra Seeds. У каталозі знайдете десятки різновидів за доступною ціною. Вони мають високі показники схожості та врожайності. Щоб купити насіння тепличних помідорів, достатньо натиснути кнопку «Замовити».

У заявці вкажіть потрібні дані, а менеджер у короткий термін зв’яжеться з вами для уточнення деталей. Доставка товарів здійснюється до міст України, де працюють поштові відділення. Щоб отримати консультацію, дзвоніть за телефоном, вказаним на сайті.

Часто задавані питання

Які помідори садити в теплиці?

Вибір продукції залежить від індивідуальних уподобань. Значення має термін дозрівання, форма та розмір, смакові характеристики, ціль вирощування (на розсаду чи для споживання) та інші характеристики.

Коли сіяти помідори в парник?

Для отримання розсади тепличних томатів посів проводитися наприкінці січня – на початку лютого. Якщо всередині конструкції підтримується необхідна температура та освітлення, тоді слід виконувати посів помідорів і в інший період.

Як підготувати землю в теплиці під помідори?

Ґрунт варто очистити від залишків попередніх рослин, потім виконати знезараження за допомогою спеціального розчину. Додатково варто розрихлити ґрунт. За необхідності вносити підживлення під насіння.

На якій відстані садити помідори в теплиці?

Рослини тепличних томатів висаджуються на відстані 55-60 см один від одного. Між рядами овочів необхідно дотримуватися дистанції не менше 70-80 см. Проте, показники можуть змінюватись в залежності від типу помідорів для теплиць.